Antykataboliczne działanie czystej kofeiny

Kulturystyka jest obecnie bardzo popularnym sportem wśród mężczyzn, zarówno młodych , jak i starszych. Wielu z nich uprawia ją hobbystyczne, nie brakuje jednak takich, którzy zawodową trenują tę dyscyplinę. Jej głównym celem jest kształtowanie ciała poprzez przerost mięśni szkieletowych. Uzyskuje się to w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem. Dodatkowo ważne jest to, aby zredukować do maksimum tkankę tłuszczową pod skórą, dzięki temu wyrzeźbione mięśnie będą bardziej widoczne.

Kulturystyka dopuszcza stosowanie różnorakich suplementów (mniej lub bardziej zdrowych), mających na celu wspomaganie przyrostu masy mięśniowej. Produkty przeznaczone dla kulturystów przede wszystkim powinny wykazywać działanie antykataboliczne, czyli pobudzające regenerację mięśni, w których po zbyt wyczerpującym treningu dochodzi do mikrourazów.

Obok najbardziej popularnych suplementów dla sportowców takich jak aminokwasy BCAA, L-glutamina, HMB, coraz więcej osób sięga po substancję jaką jest czysta kofeina. Jest ona jedną z najzdrowszych opcji, którą może wybrać kulturysta. Z uwagi na chemiczną specyfikę w naturalny sposób wykazuje działanie antykataboliczne oraz regenerujące. Dodatkowo, czysta kofeina dodaje energii i usuwa objawy zmęczenia po wyczerpującym treningu, co sprawia, że jest coraz częściej przyjmowanym specyfikiem przed treningami siłowymi.

Warto jednak pamiętać, że czysta kofeina powinna być przyjmowana regularnie przed treningami, najlepiej 30-40 minut przed ich rozpoczęciem. Tylko w ten sposób będzie mogła zadziałać odpowiednio na organizm sportowca.