Protetyka Warszawa- na czym polega leczenie protetyczne zębów

 Leczenie protetyczne to nic innego jak noszenie przez danego pacjenta odpowiednich uzupełnień protetycznych, czyli protez. Protezy to zatem nic innego jak sztuczne twory. Mają one za zadanie zastąpienie pacjentowi utraconej części narządu żucia. Innym ich zadaniem jest na przykład zahamowanie dalszych zniekształceń oraz różnorodnych chorób jamy ustnej.

Protezy, w przeciwieństwie do implantów, nie tworzą jedności biologicznej z organizmem. Są to po prostu ciała obce, zastępujące np. zniszczone zęby czy nieestetyczny wygląd uzębienia. Protezy takie są aparatami leczniczo-rehabilitacyjnymi. Dlatego też bez względu na to jak bardzo postępuje technologia w dziedzinie protetyki to i tak warto dbać o swoje uzębienie. Ze względu na to, iż proteza zawsze będzie tylko ciałem obcym w jamie ustnej człowieka.

Jednak zdarza się bardzo dużo przypadków gdzie mimo regularnych wizyt u stomatologa i odpowiedniego leczenia, problemów z zębami nie da się uniknąć. Jeżeli dojdzie do straty uzębienia, trzeba go odpowiednio uzupełnić i wtedy trzeba sięgnąć po możliwości z zakresu protetyki.

Aby wybrać odpowiednie leczenie protetyczne trzeba mieć na uwadze szereg czynników, które mają na to wpływ. Są to na przykład wiek danego pacjenta; ilość brakujących zębów, ale tez ilość i jakość tych, które pozostały; ogólny stan jamy ustnej pacjenta; zgryz, stan dziąseł; miejsce w którym brakuje uzębienia; potrzeby czy też oczekiwania pacjenta oraz jego możliwości finansowe.

Obecnie korzystanie z możliwości protetyki to przede wszystkim przejaw troski o własne zdrowie.